REKLAMI GİZLE
 
  CANLI YAYIN

Şevkat Yerimdar

Cuma 20.00 - Yeni Bölüm

Beklenen dizi Şevkat Yerimdar için geri sayım başlıyor!

12/05/2017

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı Şevkat Yerimdar çok yakında FOX izleyicisiyle buluşuyor.

 

Limon Film'in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Erol Hizarcı’nın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu merakla beklenen Şevkat Yerimdar projesi, izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor.

 

Başrol oyuncularının yanı sıra Ayşe Kökçü, Mazlum Çimen, Burak Demir, Barış Murat Yağcı, Eser Eyüboğlu, Pelin Orhuner ve Canan Maktal’dan oluşan deneyimli oyuncu kadrosunun izleyicisiyle buluşmasına sadece sayılı günler kaldı.

 

Dizinin konusu:
Asi ruhlu mahalle delikanlısı Şevkat, İstanbul’da eski bir mahallede yaşamaktadır. Çarşıda esnaftır ve yumurtacı dükkanı vardır. Mahallede renkli kişiler yaşamaktadır. Acı ve tatlı yanlarıyla hayatı birlikte yaşar, eski mahalle kültürünü yaşatırlar. Mahalledeki evlerin ve çarşıdaki dükkanların çoğu Cevdet Bey’e aittir.

Cevdet, zengin bir antikacıdır. Bir zamanlar o mahallede rahmetli karısıyla yaşamış ve kızı Esin orada doğmuştur. Mahalleyi korumak için kazandığı paralarla mülk almaktadır. Kiracılarını arayıp sormaz, kirayı artırmalarını talep etmez. Mahellede saygı duyulan biridir.

Cevdet’in kızı Esin, resim ve seramik sanatçısıdır. Fransa’da güzel sanatlar okumuş ve Paris’te yaşamıştır. Esin, Paris’ten döner. Doğduğu evi resim atölyesi olarak kullanmaya, çarşıya sanat galerisi açmaya karar verir. Şevkat iki katlı evde yaşamaktadır. Esin üst katına yerleşir, sanat galerisini onun yumurta dükkanının tam karşısına kurar. Esin’in arkadaşları ve sanat çevresi gelip gitmeye başlar. Çarşı esnafı ve mahalle sakinleri farklı bir kültürle adım adım kaynaşır. Aynı şekilde, Esin ve arkadaşları da zamanla mahalleye uyum sağlar. Bu süreçte doğal karmaşalar yaşanır, olmadık hadiseler patlak verir ve sürpriz aşklar doğar. Mahalle hayatı daha çok şenlenir ve zenginleşir.Fakat bu mahalleye göz diken zengin bir adamın karanlık planları vardır. Çapkın oğlu Bora bu yüzden Esin’in peşindedir.

 

Eğlenceli ve komik hikayesiyle Şevkat Yerimdar çok yakında FOX’ta!

 

Şevkat Yerimdar için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Facebook Hesabı: @syerimdarfox
Twitter Hesabı: @syerimdarfox
Instagram Hesabı: @syerimdarfox

Bu İçeriği Paylaş
Haberi Oyla!

Bu içeriği oylamak için Üye Ol ya da Giriş Yap