KAHİRELİ PALAS 50. BÖLÜM FRAGMANI

OYUNCULAR

Emily
Wilma Elles
(Konuk Oyuncu)21-22 yaşlarında tanınmış, meşhur ve iyi bir şarkıcıdır.Neşeli,renkli,sosyal kişiliği ile çevresini kısa sürede etki altına almakta ve çevresinde çok sevilmektedir.Şöhret ona her kapıyı açmakta ve iyide para kazanmaktadır.Fakat küçük yaştan beri annesi Marta’nın onu yetiştirme biçiminden babasına karşı aklı karışıktır,kardeşlerini ve babasını merak etmektedir.Annesinin ölümüyle iç dünyasında çözemediği gel-gitleri gidip görerek ve yaşayarak anlamak ister.zeki bir kızdır.
Zeynep
Buket Orhan
20’li Yaşlarında sakin, kendi halinde, insanlara güvenen, yardım sever, manevi duyguları oturmuş bunları iyi harmanlamış bir kız. Üniversitede burslu okumaktadır, bursunu kaybetmekten korktuğu için çalışkan denilecek bir öğrencidir. Annesi öğretmendir. Babasız büyümüş ve onu hiç tanımamıştır. Olaylara tepkileri içtendir, duygularını çabuk yansıtır. Annesinden aldığı terbiyeyle güçlü olmayı öğrenmiştir. Akıllı bir kızdır. Çok kızdığı halde karşı tarafı kırmamak için empati yapar çoğu zaman sessiz kalmayı tercih eder.
Melek
Ayşe Melda Mutlu
Muzaffer Bey’in gizli gençlik aşkıdır. Muzaffer Bey’in annesi Gülnihal Hanım yaşarken yanlarında çalışan kahyalarının güzeller güzeli öğretmen kızıdır. Muzaffer Bey Melek’e aşık olur fakat annesi bu aşka müsaade etmez. Muzaffer Bey ve Melek Hanım’ın ilişkisinden Zeynep dünyaya gelir. Zeynep’in dünyaya gelmesi ile Muzaffer Bey’in annesi Gülnihal Hanım kahyayı kızı Melek’i ve bebek Zeynep’i Kahire Palastan kovar.
Rezzan
Gaye Cankaya
40-45 yaşlarında. Dominant, ukala bazen çekilemeyecek kadar ters bir kadındır. Duygularını yansıtmamayı iyi başarır, insanlarla arasına duvar koyar. Paraya gösterişe ve kumara düşkündür. Kemal’le de parası için evlenmiştir. Kemal’in mali sıkıntılarından ötürü Muzaffer Bey’in ölmesini bekleyecek kadar soğukkanlıdır. Hırsları için yaşam akışını değiştirebilen ve sonucunu almak için sabırla bekleyebilen bir karakteri vardır. İki oğluna da düşkündür, ama ilgili değildir. Murat’la aynı karakterleri taşıdığı için Ali’ye nazaran çok daha iyi anlaşır. Tam kazanacakken kaybettiği anlarda vardır, fakat bundan yılmaz başka. bir yol arar.
Kemal
Alper Kut
45-50 yaşlarında. İyi huylu şık ve bakımlıdır. Evde ataerkil bir tutumu yoktur. İyi bir baba olmasına karşın çokta ilgili ve alakalı değildir. Karısı Rezzan’dan biraz çekinir ama lafını da esirgemez. Evde huzursuzluk çıkmasın diye Rezzan’ı alttan alır bazen de parlamaktadır.Evlilik dışı bir ilişkisi vardır sevgilisinin adı Duygu’dur,ona aşıktır.Ev ona dar gelmektedir,mutluluğu dışarıda bulmuştur. Gülnihal Hanım’ın paşa kocasının kardeşinin oğludur. Muzaffer Bey zaman içinde ona soyadını verir ve yeğeni olur.
Murat
Anıl İlter
24-25 yaşlarında Rezzan ve Kemal’in büyük oğludur. Annesi gibi gösterişe ve paraya çok önem verir. Gittiği her yerde dikkatleri üzerine çekmeyi becerir. Zeki, kurnaz ve çapkındır. İstediğini almak için her yolu dener ve alır. Mutlaka ikinci bir planı vardır çünkü garanticidir. Muzaffer Amca’sının ölümünü bekleyen mirasa konmayı isteyenlerdendir. Üniversitede mimarlık okumuştur. Kendisine homeoffice açmak ister, sever. Arabalara meraklıdır. Kadınlara düşkündür, kolay kandırabilir. Aşkla hiç işi olmaz. Zeynep’le tanışınca duyguları değişir, ilk defa aşık olduğunu hisseder.
Ali
Feyzan Soykan
20’li yaşlarında Rezzan’la Kemal’in küçük oğludur. Daha sakin ve naif bir yapısı var. Dürüst lafını esirgemeyen mert bir çocuktur. İnandığı fikirler doğrultusunda ailesini karşısına alabilen korkusuz bir çocuktur. Yurtdışında ekonomi okumaktadır. Ailesine düşkündür döndüğü zaman ailesinin tutum ve davranışlarını görünce biraz şaşırmış ve kendini yalnız hissetmiştir. Zeynep’i tanıyınca tüm sevgisini ona vermiş ve destek olmak için hayat akışını değiştirecek kadar dimdik durabilen bir gençtir. Yakışıklı ve sempatiktir.
Duygu
Fatma Kabasakal
30-35 yaşlarında Özünde kenar mahalleden gelmiş ama kendini çok iyi yetiştirmiş üniversite okumuş eğitimli bir kadındır. Sadık sevecen ama kendi menfaatine düşkündür. Kemal’in sevgilisidir. Onu hem sever hem de onun sayesinde yükseleceği için sabırla bekler. Çok çabuk parlamaz sakin bir kadındır. Şık ve devamlı bakımlıdır. Gecelikleri sabahlıkları terlikleri dahil göze çarpan, giyinmeyi seven zevkli bir kadındır.
Alp
Rıdvan Aybars Düzey
20’li yaşlarında. Zeynep’lerin okuldan arkadaşlarıdır. Şehir dışından gelmiştir. Ailesi fakirdir. Sevgiye muhtaç bir yapısı vardır. İstediği sevgiyi alamayınca takıntılı ve obsesif bir hal içine girer. Katı ve ataerkildir. Mustafa ve bir ev arkadaşları daha aynı evi paylaşırlar. Geçimini ailesinin gönderdiği parayla kazanır.
Sibel
Fatma Özlem Akbal
20’li yaşlarında. İstanbul’a üniversite için büyük bir şehirden gelmiştir. Güzel ve alımlı bir kızdır. Neşelidir. Modayı takip eder, alışverişi çok sever. Devamlı şık giyinir. Bazen tüm parasını alışverişe verebilir. Modellik yapar ve Küçük defilelere çıkıp parasını kazanır. Yapmak istediği iş için yeni ürünleri takip eder, ucuz yerleri bilir. İyi niyetlidir, kendi doğruları vardır, temiz bir kızdır bir yerlere gelebilmek için kimseye taviz vermez. Aşkı için her şeyi yapabilir.
Zerrin
Eda Akkaya
20’li yaşlarında. İstanbulda ailesiyle yaşamaktadır. Zengin bir kızdır. Zeynep’lerin okuldan arkadaşlarıdır. Mizah sahibi komik bir kızdır, burnu havada ukala yapısı, kurnaz ve sinsi bir tavrı vardır. Bunu çoğu zaman gizli gizli yapmaz direk yüzüne söyler. Olayları karıştırıp kenara çekilip izler.
Ayşe
Devrim Atmaca
30-35 yaşlarında Hüseyin’in eşidir. Gülnihan hanımın yanında çalışan kadınlardan birinin kızıdır. Şehirde büyümüştür. Bildiğimiz kapıcı imajı yoktur. Meraklı, saf, konuşkan bir kadındır. Sürekli bir yanlışlık yapabilmeye açık, hafif dedikoducudur. Köylü kurnazı diyebiliriz.
Hüseyin
Ahmet Albayrak
45-50 yaşlarında. Kahire palas’ın apartman görevlisidir. Kahya gibidir, bilinen kapıcı imajı yoktur. Gülnihal Hanımın kıymetlisidir ama hiç suiistimal etmemiştir. Eşi Ayşe ile beraber Gülnihal Hanım döneminden beri apartmanın her şeyi ondan sorulur, vakur oturmasını kalkmasını bilen, meraksız, karakteri sağlam, yardımsever dürüst ve çalışkan bir adamdır. Parada pulda gözü yoktur.
Tuncer
Numan Çakır
45-50 yaşlarında kalpazan, dolandırıcı, gaddar, acımasız olmasına rağmen asla kendinden renk vermez. Etrafına karşı çok iyi oynar, akıllı adımlar atar. Çok esnektir şartlara çok iyi uyar, Etrafına karşı kelimeleri çok iyidir, iltifat etmekte üstüne yoktur.
Mustafa
Alessio Di Giammichele
20li yaşlarında. Anadoludan okumaya gelmiştir. Mütevazı, saygılı, dürüst ve namuslu bir çocuktur. Gelenek göreneğe bağlı sevecen bir yapısı vardır. Eğlenceli ve sempatiktir. Zeynep’e belli etmemede ondan hoşlanır. Ağırbaşlı ve sözünün eridir.
Muzaffer
Cem Kurtoğlu
70 yaşlarında Muzaffer Bey Kahire Palas’ın sahibidir. Kültürlü, aristokrat, röpdö şambır giyen şık ve janti bir adamdır. Duygusal, annesinden çekinen, hayatta hiçbir şey yapamamış, ailesinin parasını yiyen bir adamdır. Annesi Gülnihal Hanım öldükten sonra tüm miras ona kalmıştır. Muzaffer Bey hiç evlenmemiş, hayatında bir kere aşık olmuştur. O da evlerinin kahyasının kızı Melek’tir. Melek ile ilişkisine annesi izin vermemiştir ilişkilerinden Zeynep dünyaya gelmiştir.
Emel
Duygu Yörükçe
20’li yaşlarında. Taşradan okumak için üniversiteye gelmiş, okul hayatı boyunca devamlı çalışmış iyi niyetli, arkadaş canlısı, Anadolu samimiyetini taşıyan dürüst bir kızdır. Zeynep’in yakın arkadaşıdır. Lafını sözünü kimseden esirgemez gözü kara denilecek kadar cesur ve azimli bir kızdır. Anaç bir tavrı vardır.