BKM GÜLDÜR GÜLDÜR

OYUNCULAR

Aziz Güngör Esen
Ali Sunal
Güldür Güldür ekibinin moderatörüdür. Ekibin oynadığı oyunu sahne üzerinde denetler ve müdahalelerde bulunur. Birbirinden saf ve bilinçsiz ekibi dizginleyen yegane oyuncudur. Şuursuzca edilen bir laf ya da senaryo dışında yapılan anlamsız bir hareket olduğunda oyuna müdahale eder ve doğrusunu yaptırmaya çalışır. Ekibin aklı başında tek adamıdır ve akıl dışı hareketleri denetler. Seyirci ile iyi anlaşır ve hoş sohbet biridir.
İsmail Canevimden
Alper Kul
Güldür Güldür ekibinin demirbaşıdır. Fındıkzade’de, ananesi ile birlikte yaşamaktadır ama çoğu zamanlar, yanmasın ve rahat çalışabilsin diye, tiyatro binasında kalır. Araştırmacı bir kişiliktir. Osmanlı tarihinden, fasulyenin faydalarına, her şeyi araştırır, bilir. Bu bilgilerin bazıları doğru, çoğu yanlıştır. Araştırma kaynağı yoktur. Yaşamsal deneyimleri üzerinden mantık yürütmektir. Aslında hemşirelik bölümünden mezun olmuştur ancak oyunculuğa sevdalanmıştır. Biraz fazlaca iyi niyetlidir. Ekibi ayakta tutmak için elinden geleni yapar ve iyi niyeti yüzünden, sürekli başı belaya girer. İçi dışı birdir. Verdiği bilmiş cevaplar ile kendini bilgili gibi gösterse de, bildiklerinin yanlışlığı onu ezik duruma düşürür.
Burcu Yerler
Aylin Kontente Kul
Güldür Güldür'ün sponsoru Yerler Laminat parkenin sahibi, Mustafa Yerler’in kızıdır. Oyunculuk ile uzaktan, yakından ilişkisi yoktur. Babasının zoruyla sahneye çıkmıştır. Her şey hakkında tahmin yürütebilir. Kendini oldukça bilgili zannetmekte ve onun bildiklerini bilmeyenlere aşırı tepki göstermektedir. Ne kadar bir şey bilmeyip, hiç bir şeyden anlamasa da bildiğini iddia eder ve diretir. Çabuk sıkılır. Skeçten sıkılıp oynamayı bile bırakabilir. Ekip arkadaşları ile arası iyidir. Garip bir hayal dünyası vardır ve o dünyanın içine girmek imkansızdır. Kafasında beyin yerine pamuk şeker var gibidir. Olaylara bakış açısı, lunaparkta doğup büyümüş, 10 yaşında bir kız çocuğu ile neredeyse aynıdır. İyi niyetlidir ancak canını sıkarsanız sizi deli eder.
Yeter Kazak
Doğa Rutkay
Yeter, yanlış anlamaları ve cazibesi ile meşhurdur. Oldukça neşeli ve yaptığı işten keyif alan bir kadındır. Eğlenerek oynar, oynamaktan keyif alır. Bazen keyif almayı abartıp, oyunun içinde olduğunu unutur ve oyun arkadaşı ile skeç konusu hakkında dertleşmeye başlar. Bu içtenliği ve skeçlerde oynadığı renkli karakter ona vazgeçilmez bir Güldür Güldür üyesi yapar.
Şevket Mircan
Çağlar Çorumlu
Biraz uyanık ve bıçkın bir tiptir. Her konu hakkında fikri vardır. Aslen Merzifonludur ama uzun yıllar İstanbul’da yaşamıştır.
Bilal Koçyiğit
Onur Buldu
Oldukça saf ve iyi niyetli bir adamdır. Herkesin her dediğini yapar, altında art niyet aramaz. Oynadığı sempatik tiplerle, Güldür Güldür’ün gözde elemanlarındandır.
Fikri Tarhanacı
Aziz Aslan
Eski mesleği bina cephelerini mozaik kaplamak olan Fikri, mesleği icabı Türkiye’yi karış karış gezmiş, Türkiye mozaiğini iyi bilen bir adamdır. Hayatından ya da oynadığı tiplerden bahsederken, Türkiye’nin ilginç bir kazasını örnekler ve örnek verdiği kazanın insanını anlatır. Saf ve temiz bir adamıdır. Başına ne gelirse gelsin, iyiye yorar.
İbrahim Çekiç
Onur Atilla
Öncesinde beden eğitimi öğretmeniyken, istifa ederek sevdalısı olduğu oyunculuk mesleğini yapmaya başlamış bir adamdır. Oyunculuk yapmak için her türlü durumu kabullenir. Vakti ile otoriter bir adamken, şimdi otoriter bir hocanın öğrencisi olduğundan, ezilmekten çok korkar ve hata yapmaktan korkar. Yerli yersiz çıkışlar yapar ama sonrasında bu işe ihtiyacı olduğundan, çıkış yaptıklarına özür diler. Sürekli bir işsiz kalma korkusu ve kemiksiz dili üzerinde git gel yaşar. 32 yaşına gelmiş olmasına rağmen, annesi ile yaşıyor olmaktan mutsuz. Annesi her oyuna gelir ve sefer tasını hazırlar.
Adem Bakırcı
Doğukan Polat
Ekibin en küçük elemanı. Kendini ispatlamak için elinden geleni yapar. Büyüklerine karşı aşırı saygılıdır. Sakar ve patavatsızdır.
Fatoş Kardeş
Şirincan Çakıroğlu
Birbirinden farklı ve renkli tiplerle karşımıza çıkan, ekibin en yeni üyesi.